Ztráty & Nálezy Oktoberfest 2018

Pin It

Hotel at Oktoberfest

Také v roce 2018 se oddělení nálezů a ztrát ve Wiesn zaplnilo nečekanými předměty a nabídlo nám nové “lahůdky”: vojenské trubky, snubní prsteny, zubní protézy…Letos, během 22 dnů, kdy akce probíhala, bylo nalezeno 3646 předmětů, které byly ztraceny na Theresienwiese (Tereziánské louce), kde se oslavy konají. Tak vysoký počet ztracených věcí ukazuje, že mnoho účastníků mělo asi trochu problém udržet situaci pod kontrolou.
Mezi nálezy ne zcela běžné patří např. přepravka na kočky; umíte si představit kočku a jejího majitele, jak se ruku v ruce baví ve stanech? Druhá záhada z ročníku 2018 je železná koule s řetězem; neznáme okolnosti nálezu, ani motiv, proč se někdo rozhodl s sebou přinést tohle závaží, ale jistě za tím bude veselá historka. Můžeme si pak jen domýšlet zoufalství fanouška Bayernu, který v davu ztratil čtyři lístky na zápas svého oblíbeného klubu, a neztratil kromě lístků na zápas i své dlouholeté kamarády? Nakonec ještě uvedeme jednu rekordní ztrátu: majitel zcela nového mobilního telefonu iPhone 6 se musel se svým drahým smartphonem rozloučit, poté, co na něj možná stál hodiny a hodiny ve frontě. Evergreeny mezi ztracenými předměty? Samozřejmě občanské průkazy, klíče a mobily!
Jsou i tací, kteří ztratí i oblečení, co mají zrovna na sobě: dirndl (lidový oděv), lederhosen (kožené kalhoty) a boty, tyto kusy oblečení se ztrácí nejčastěji. Možná by bylo lepší nechat bundu doma nebo prostě vypít o jedno pivo méně…! Ale lidé jsou zkrátka nepoučitelní: vedoucí ztrát a nálezů v Dortmundu ztratil bundu…a to třetí rok za sebou!
Kdo něco ztratí, nemusí hned zoufat: může zajít až do 30. ledna 2015 do ztrát a nálezů v Oetztaler Strasse 19 v Mnichově. Po tomto datu bude zahájena dražba. Důvod: uvolnit místo pro další absurdní věci, které se zcela jistě ztratí během Oktoberfestu 2015.

STYLIGHT Oktoberfest Lost and Found infograficaInfografica di STYLIGHT.IT